Eindejaarspremie en eenmalige premie voor assistenten

20/02/2025

Volgend op een besluit van de Vlaamse Regering heeft het VAPH bekendgemaakt dat er een beperking komt op de eindejaarspremie en de eenmalige premie voor assistenten die betaald worden uit PAB of PVB. 

Concreet betekent dit dat de hoogte beperkt wordt tot 54,54% van het sectorale minimumloon van oktober binnen PC337. Het is dus ook niet afhankelijk van het loon van de assistent. Daarnaast is het niet meer mogelijk om een eindejaarspremie te combineren met een eenmalige premie, ook niet als de eindejaarspremie verplicht is, zoals bij een arbeidsovereenkomst.

Je sociaal secretariaat zal er voor zorgen dat deze regels gerespecteerd worden. Mogelijk moet je een bijlage voor je bestaande overeenkomst laten tekenen en er aan toevoegen, daar kan je sociaal secretariaat voor zorgen. In ieder geval is het goed om te zorgen dat jij en je assistent op de hoogte zijn van de impact die dit op hun verloning kan hebben.

Zoom zet zich er, samen met de andere bijstandsorganisaties, blijvend voor in dat het beroep van persoonlijk assistent aantrekkelijk gemaakt wordt. We hebben ons dan ook verzet tegen deze onverwachte begrenzingen en blijven hierover in gesprek met het VAPH en het kabinet van Caroline Gennez als minister van Welzijn. In die gesprekken hebben ze zich ook al mee geengageerd om, bijvoorbeeld via de CAO-besprekingen het statuut van persoonlijk assistent te verbeteren.

Volgend bericht

Vorig bericht

Recente berichten

Hoe start ik met mijn PVB? Webinar 4 maart

Zoom organiseert op 4 maart, om 19:00, een webinar over het opstarten en het gebruiken van een persoonsvolgend budget (PVB)

Je kunt de maaltijdcheques verhogen in 2026

De maximale waarde van een maaltijdcheque is gestegen van €8 naar €10 per gewerkte dag. Wat betekent dit voor jou?

Welkom Ulrieke! Team Zoom blijft groeien!

Sinds december is ons team nog verder versterkt in Vlaams-Brabant, welkom Ulrieke in team Zoom! Ze stelt zich graag aan jullie voor.

Zien we jou ook op de Kangoeroebeurs? 6-7 maart in Gent!

Op 6 & 7 maart 2026 ben je welkom in Flanders Expo Gent op dé zorgbeurs voor baby’s, kinderen en jongeren met een beperking en hun netwerk. Ook wij zijn er bij!