Nog altijd te lange wachtlijsten - overlijden Joke Mariman

19/09/2023

Een hoofdpunt in het nieuws vandaag is het overlijden van Joke Mariman. Zij kwam vorig jaar in Terzake met haar persoonlijke strijd voor een rechtvaardige toekenning van gepaste budgetten. Een jaar later was haar financiële en medische situatie voor haar zo uitzichtloos dat ze artsen vroeg om haar leven te beëindigen.

Allereerst is haar overlijden een verlies voor haar nabestaanden en spreken wij onze steun aan hen uit. Tegelijkertijd wijst dit ook de vinger naar de problemen van iedereen die wacht op een (verhoogd) budget, en de schade die de lange wachtlijsten veroorzaken.

De toegang tot prioriteitengroep 1 werd onlangs versoepeld, maar deze stapjes lossen het probleem van de wachtlijst niet op. Om iedereen een oplossing te bieden, los van de huidige prioriteringsregels, is een structurele aanpak nodig.

ls het om het belang van de budgethouder gaat weten we ons als bijstandsorganisaties verenigd. We kunnen ons volledig vinden in het opiniestuk van Dave Ceule van bijstandsorganisatie Onafhankelijk Leven en delen zijn bezorgdheden over het onrecht dat het huidig systeem van wachtlijsten en prioritering met zich meebrengt. 

Voor vragen kun je altijd bij onze coaches of op de infolijn terecht.

Volgend bericht

Vorig bericht

Recente berichten

Versimpeling van onze abonnementsformules

We verruimen en versimpelen onze abonnementsformules

Team Zoom verwelkomt het 2000e lid!

We willen graag ons 2000e lid van harte welkom heten! Om deze mooie mijlpaal te vieren ging Martine langs bij Annick met een bedankje namens Team Zoom!

Onze tarieven voor intensieve bijstand en verplaatsingen

We passen onze tarieven aan per 1 januari 2026.

Zo rond je 2025 correct af voor je PAB of PVB

Het einde van het jaar nadert, en dat is voor budgethouders van een Persoonlijk Assistentiebudget (PAB) of Persoonsvolgend Budget (PVB) traditioneel een belangrijk moment. Het is tijd om de balans op te maken van 2025 en je voor te bereiden op 2026.