Wat wijzigt er aan de RSZ-korting voor eerste aanwervingen?

25/06/2026

Met een PVB of PAB kan je er voor kiezen een assistent in loondienst te nemen. Als (beginnend) werkgever krijg je in België een RSZ-korting voor je eerste werknemers. Die korting werd de voorbije jaren vaak gewijzigd. Na eerst een aankondiging van wijzigingen op 1 april, bleek dat de nodige wetgeving daarvoor niet tijdig door het parlement geraakte. Daarom wordt  uiteindelijk op 1 juli onderstaande regeling van kracht.  

De korting voor je eerste werknemer

Als je een eerste werknemer aanwerft, krijg je de grootste RSZ-korting. Momenteel bedraagt die maximaal 3.100 euro per kwartaal. Die korting kan voor onbeperkte tijd worden toekend.

Vanaf 1 juli  2026 zal deze korting nog maar maximaal 2.000 euro per kwartaal bedragen. De korting zal nog wel steeds onbeperkt in de tijd worden berekend.

Een korting voor de tweede en derde werknemer

Vanaf 1 juli 2026 daalt deze RSZ korting niet meer tijdens die eerste 20 kwartalen. Als werkgever zal je dan een korting krijgen van 1.000 euro per kwartaal. Die korting krijg je gedurende maximum 12 kwartalen.

Ook de kortingen voor de vierde en vijfde werknemer werden aangepast. Omdat het bij een PVB of PAB heel uitzonderlijk is dat er meer assistenten in loondienst zijn, verwijzen we je daarvoor graag door naar je sociaal secretariaat.

Let wel op: voor je budgetplanning 2026 kan er een impact zijn van 2200€ als je 1 werknemer in dienst hebt; dat kan zelfs oplopen als je al een paar jaar meerdere assistenten in dienst hebt. Contacteer dus zeker je sociaal secretariaat om de precieze impact op jouw Budgetplan 2026 te kennen en hou rekening voor opmaak van je budgetplan 2027 met de aangepaste regels! Je kan een simulatie van de impact op jouw tewerkstelling vragen aan je sociaal secretariaat. Dit zal wellicht aangerekend worden, maar behoed je voor grotere verrassingen.

Om het effect van de maatregel in te schatten in je gehele bestedingsplan PVB of PAB, kan je ook steeds een afspraak maken met je coach bij Zoom vzw. 

Met dank aan Securex – Lex4U waar deze informatie toegankelijk verzameld staat.

Volgend bericht

Recente berichten

Wat wijzigt er aan de RSZ-korting voor eerste aanwervingen?

Met een PVB of PAB kan je er voor kiezen een assistent in loondienst te nemen. Als (beginnend) werkgever krijg je in België een RSZ-korting voor je eerste werknemers. Die korting werd de voorbije jaren vaak gewijzigd. Na eerst een aankondiging van wijzigingen op 1 april, bleek dat de nodige wetgeving daarvoor niet tijdig door het parlement geraakte. Daarom wordt uiteindelijk op 1 juli onderstaande regeling van kracht.

Vervallen dienstencheques automatisch terugbetaald – opgelet voor een juiste verwerking!

Vervallen ongebruikte dienstencheques worden automatisch terugbetaald via Pluxee. Je hoeft hier zelf geen actie voor te ondernemen; het bedrag wordt automatisch teruggestort op jouw rekeningnummer vanaf 1 juni 2026.

Welkom Adinda! Team Zoom groeit door!

Sinds begin dit jaar is Team Zoom verder gegroeid in Brussel en omstreken, welkom Adinda! Ze stelt zich graag aan jullie voor.

Abonnementsformules bij Zoom

Omdat veel van onze leden ons vragen om voor hen facturen te verwerken hebben we een aanbod uitgewerkt: abonnementsformules om administratieve last te verlichten. Als je lid bij ons bent kun je er voor kiezen om voor een vast terugkerend bedrag jouw facturen te laten verwerken door onze medewerkers.